Return to site

Kodėl bakterijos kanalizacijai dozuojamos skirtingai

Buitines nuotekas patys valantys savininkai spėlioja, kodėl kanalizacijos bakterijas reikia dozuoti skirtingai.

· Bio

Nors buitines nuotekas valančiųjų ratas mažėja. Daugelis sutinka prisijungti prie miesto ar rajono centralizuotos nuotekų valymo sistemos. Tačiau Lietuvoje dar galima rasti daug vartotojų, kurie tokios galimybės neturi, todėl nuotekas valo patys. Žinoma, nuotekas valo ne patys savininkai, bet tam skirti ir sumontuoti valymo įrenginiai, tačiau ir jų darbą privaloma kontroliuoti. Štai kodėl Buksvarus.lt bakterijos kanalizacijai yra pagrindinis pagalbininkas norint nuotekas išvalyti viršijant rekomenduojamas normas.

Kodėl bakterijos kanalizacijai dozuojamos skirtingai

Tie kas ilgus metus saugo savo namų aplinką ir stengiasi užtikrinti, kad į ją nepatektų taršios medžiagos iš buities naudoja bakterijas kanalizacijai Buksvarus.lt. Jų dėka nuotekos yra išvalomos ženkliai kokybiškiau nei pasikliaujant pačių valymo sistemų darbu. Taip, yra tokių namų, kurių įrenginiai veikia nepriekaištingai, todėl papildyti jų jokiomis kanalizacijos bakterijomis nereikia. Tačiau kaip rodo statistika, tokių namų reta. Daugelis namų mūsų šalyje susiduria su įvairiomis valymo įrenginių problemomis. Ypač kenčia naujų namų savininkai, kurie ne patys įsirengė nuotekoms valyti skirtus įrenginius. Ir todėl, daugeliu atvejų bakterijos kanalizacijai yra naudojamos ar dozuojamos skirtingomis dozėmis bei intervalais.

Naudinga pasidomėti:

Buksvarus.lt specialistai komentuoja dėl skirtingo bakterijų kanalizacijai dozavimo taip: kiekviena buitis yra individualia, todėl ir nuotekų generavimas skiriasi. Tačiau ne tai turi įtakos dozuojant bakterijas kanalizacijai. Valymo įrenginiai, kurie yra sumontuoti gali skirtis nuo vartotojų poreikio. Tai yra, nuotekų valymo sistemos gali būti per dielės arba atvirškčiai, per mažos buitiniam vartotojui. Mūsų šalyje su panašia problema susiduria apie 25-30 procentų vartotojų. Štai čia į pagalba ateina Buksvarus.lt specialistai su patarimais kaip dozuoti bakterijas kanalizacijai, kad išsispręstų viena ar kita problema, kuri pradėjo didinti valymo sistemų priežiūros išlaidas.

Kanalizacijos bakterijų dozavimas

Vieni savininkai mano, kad bakterijų dozuoti nereikia, kad jos susikuria pačios. Taip, sklandžiai veikiančiuose valymo įrenginiuose bakterijos kanalizacijai veikia atkeliavusios iš tualeto. Taip susikuria natūralus biologinis procesas, kuris sulėtėti arba visiškai išnykti gali turint per mažus nuotekų valymo įrenginius arba juos par didelius. Ko pasekoje atsiranda nemalonūs kvapai, paviršiuje pradeda plaukioti įvairūs dariniai, jungianiai ir jungtis į plutą. Taip pat ant dugno sėda nemažas dumblo kiekis, kuris mažina įrangijių talpyklos tūrį, todėl vanduo pirmoje talpoije neužsilaiko bioplėvelės sukūrimui. Tokiu atveju Buksvarus.lt specialistai rekomenduoja bakterijas kanalizacijai dozuoti ir nuolat papildyti kas savaitę. Toks veiksmas rekomenduojamas, kad perteklinis ir valymo įrenginius apkraunantis vanduo išskalauja naudingas bakterijas, todėl dėl šios priežasties ir sutrinka valymo procesas.

Jei buityje generuojama mažai nuotekų, mažiau nei įrenginiai nuotekoms pagaminti apdorojimui, į tokius bakterijas kanalizacijai galima dozuoti kitaip kas mėnesį ar net kas pusmetį. Sklandus įrenginių darbas bus palaikomas neišplautų bakterijų dėka, nes vandens generuojama mažai. Todėl taršios meždiagos iš nuotekų bus išvalytos maksimaliai kokybiškai.

Kai kuriais atvejais bakterijos nuotekoms gali būti dozuojamos kilogramais tam, kad susikaupęs nereikalingas dumblas būtų išskaidytas ir suskystintas itin greitai. Tai vadinamos probleminių nuotekų valymo bakterijos, kurios yra itin koncentruotos ir N kartų pagreitina taršių medžiagų nuotekose biodegradacinį procesą. Štai kodėl bakterijos nuotekoms yra naudojamos didesnės koncentracijos bei kitokiais dozavimo kiekiais.