Return to site

Surenkami ir tvirti šiltnamiai iš polikarbonato

Daugelis sodininkų ieško tvirtų ir surenkamų šiltnamių, kurie tarnautų ilgai

· Prekės

Šylant orams ir pavasariui bandant prasibrauti pro šaltuko įtvirtintas pozicijas, daugelis lietuvių jau svarsto  apie tai, koks bus jų šiltnamis sode ar prie namų. Vieni ieško kuo pigesnių ir tikisi, kad atlaikytų sezoną. Kiti sodininkai svarsto praktiškai. Jų tikslas yra surenkami ir tvirti šiltnamiai, kurie tarnautų ilgai. Todėl daugelio dėmesį traukia polikarbonatiniai šiltnamiai, kurie jau senokai yra įsitvirtine populiarumo viršūnėje ir Lietuvoje.

Surenkami ir tvirti šiltnamiai

surenkami ir tvirti šiltnamiai

 Surenkami šiltnamiai tapo populiariais ne dėl konstravimo įgūdžių patikrinimo užsakovams. Tokių šiltnamių konstrukcijos yra tvirtos, todėl surinkti juos net ir vienam nėra sudėtinga. Surenkami polikarbonato šiltnamiai - kai tam nereikia skirti itin didelių pastangų, o surinkus nebereikia jo išardyti ir perrinkinėti kiekvienais metais. Pilnai surinkus polikarbonatinį šiltnamį daugiau skirti jam dėmesio nebereikės. Tokie šiltnamiai nereikalauja daug priežiūros. Nebent pavalyti ar išrauti žoles šalia šiltnamio, kad neveistų piktžolių ir negadintų šiltnamio bendro veizdo.

Polikarbonatiniai šiltnamiai

Polikarbonatas yra ilgalaikė ir atspari įvairiems orų pokyčiams medžiaga. Surinkto šiltnamio sieneles galima dengti plonu polikarbonatu, tačiau esant Lietuvoje permainingiems orams, ypač žiemą, specialistai rekomenduoja stogą dengti ne plonesne nei 6mm danga. Tokia rekomendacija atsirado dėl žiemų, kurios "netikėtai pateikia staigmenų", gausiai prisninga ir plonas polikarbonatas nepajėgia atlaikyti tokių apkrovų. 6mm ir storenis polikarbonatas tokių iššūkių nebijo, todėl Jūsų surinktas šiltnamis tarnaus jei ne 20 metų, tai 15 tikrai. Tvirti polikarbonatiniai šiltnamiai gali nebent prarasti savo estetinę išvaizdą. Tačiau minimaliai prižiūrimi šiltnamiai iš polikarbonato išvaizdos nepraranda ilgai. Jei rinksitės šiltnamius su aliuminio konstrukcijomis ne cinkuoto plieno, šiltnamis visada atrodys kaip naujas. 

Estetinės polikarbonatinių šiltnamių suprastėjusios išvaizdos pagrindine priežastimi tampa dažytos bei cinkuoto plieno konstrukcijos. Suprantama, kad šiltnamyje esant didesnei šilumai bei santykinei drėgmei, dažytos konstrukcijos neretai atstumia dažus. Cinkuotas plienas būdamas nuolatinėje drėgmėje pradeda rūdyti, jei paviršius bus nors šiek tiek pažeistas. Todėl dar kartą galima pakartoti, kad polikarbonatiniai šiltnamiai bus tvirti ir tarnaus itin ilgai, jei juos surinksite iš paparasto aliuminio konstrukcijų.

Naudinga pasidomėti:

;

Šiltnamio iš polikarbonato surinkimas

 Polikarbonatinio šiltnamio surinkimas nėra sudėtingas. Šiltnamio pagrindas yra itin tvirtas, todėl galima prie kiekvieno šiltnamį juosiančio žiedo apačios padėti plytelę, trinkelę ar kurią nors tvirtesnę statybinę medžiagą, galima blokelius. Tačiau renkant šiltnamį labai svarbu žinoti, kad pagrindas po šiltnamiai privalo būti kuo mažiau sugeriantys drėgmę. Didelis sugeriamumas yra šiltnamių priešas, kuris laužo šiltnamių sieneles kas verčia polikarbonatą keisti dažniau. Kad šito išvengti naudinga parinkti tinkamas medžiagas pagrindui, toliau liks tik šiltnamio surinkimo procesas, kuris užtruks apie 5-7 valandas, jei šito dar nėra tekę daryti.

Polikarbonatinių šiltnamių kainos

Šių siltnamiu kainos nėra didelės, nors lyginant su pigiausiais plėvelėmis dengtais šiltnamiais, šie yra brangesni kelis kartus. Jei šiltnamis, kuris dengiamas plėvele kainuoja apie 120-150 eurų, tai polikarbonatinių šiltnamių kainos yra apie 400-600 eurų. Taip, pradžioje gali atrodyti, kad kaina yra kosminė, tačiau naudinga paskaičiuoti praktiškai ir įsitikinsite, kad ši investicija yra mažesnė, nei žaidimai su plėvele dengtais.

  • Plėvėlės keitimas šiltnamiui kas kelis metus kainuoja apie 90-100 eurų;
  • Pasibaigus sezonui, plėvele dengtą šiltnamį tenka išardyti, kad šalčiai ir krituliai nepakenktų plėvelei. Todėl pavasarį vėl teks jį surinkti ir uždengti plėvele, kas kainuoja laiko ir pastangų bei papildomų finansinių resursų;
  • Polikarbonatinio šiltnamio prižiūrėti nereikia. Po to kai surinksite jį pasodinsite jame darzoves ar vaisius, išardyti jo sezonui einant į pabaigą ir surinkinėti artėjant pavasriui nebereikia;
  • Šiltnamis ir jo polikarbonatinė danga atlaiko visus orų pokyčius bei kritulius, todėl sutaupysite nemažai laiko per metus.

Taigi, jei plėvelės keitimas gaišina ir verčia kas kelis metus išleisti po 100 eurų, tai nesureikšmindami išleidžiate ženkliai daugiau. Jei polikarbonatiniam šiltnamiui išleidžiate kokį 600 eurų ar daugiau, jei tvirtinsite stoglangį, tai su plėvele dengtam šiltnamiui pataisyti subėgs visi 800 ar net 900 eurai. Ir patogumų plėvele dengtame šiltnamyje įsirengsite ne daug, nes stoglangio tokiame šiltnamyje nesumontuosite, konstrukcijos tam nėra patvarios.

Todėl šiltnamių specialistai, ilgus metus auginantys daržoves bei vaisius polikarbonatiniuose šiltnamiuose atsiliepia apie juos itin gerai ir apsispręsti pataria ir kiekvienam, kuris ieško tvirto bei surenkamo šiltnamio. Polikarbonatinis šiltnamis bus geriausias Jūsų pasirinkimas.