Return to site

Riebalų gaudyklių valymas efektyvia priemone

Atskirtuvams naudojama efektyvi valymo priemonė

· Prekės

Kavinių, barų ir restoranų Lietuvoje kuriasi daug. Daug užsidaro, bet daug gyvuoja daug metų. Kur sėkmė, čia - kita tema. Pakalbėsime apie riebalų gaudyklių priežiūrą. Gali būti, kad neprižiūrimas pirminis valymo įrenginys padeda pamatą bankrotui? Atsakyti išties yra sunku, bet prižiūrėti atskirtuvus maisto gaminimo įmonėse privalu remiantis Lietuvos Aplinkos apsaugos direktyvomis ir teisės aktais.

Susipažinkite - riebalų gaudyklė

Riebalų atskirtuvas, kitaip dar yra vadinamas riebalų gaudykle yra pirminis nuotekų valymo įrenginys. Jo funkcijas yra gan paprasta ir primityvi, atskirti didelius riebalų kiekius nuo nuotekų. Taip gausiai užterštos nuotekos maisto likučiais, įvairios kilmės riebalais būna ne buityje. Todėl tokias nuotekas privalo išvalyti įmonės, kurios teršia nuotekas.

Taip pat skaitykite:

Riebalų gaudyklės yra gan paprasto mechanizmo. Vanduo su riebalais patenkantis į gaudyklę cirkuliuoja per kelias atskirtuve sumontuotas metalines sekcijas: stambesnius sietelius, po to smulkesnius, kol riebalai nėra atskiriami nuo nuotekų. Likę ir ištirpę riebalai nuotekose teka toliau iki kitų valymo įrenginių, kuriuose yra galutinai išvalomi. Riebalų gaudyklė užkerta kelią teršalų patekimui į aplinką ir yra pirminė valymo dalis.

Sukaupti riebalai gaudyklėse

Gaudant riebalus nuotekose, jie susikaupia ant atskirtuvų sienelių, todėl karts nuo karto gaudyklę tenka išvalyti. Yra keli būdai tai padaryti:

  • Išsikviesti gaudyklių priežiūros specialistus, kurie mechaniniu būdu išvalys riebalų gaudyklę. Suprantama, kad už tai teks susimokėti nemažai;
  • Naudoti biologinę priemonę riebalų gaudyklių priežiūrai. Tokios priemonės kainuoja, bet ne tiek, kaip valymas mechaniškai. Bakterijos sąveikaudamos su riebalais išskaido juos į smulkesnes dalis, todėl atskirtuvai nesikemša ir funkcionalūs yra visą bakterijų naudojimo laikotarpį.
  • Cheminės priemonės panaudojimas. Pramoninės granulės yra kone pigiausia priemonė riebalų gaudyklių priežiūrai ir valymui. Šios priemonės dėka, riebalų gaudyklė yra išvaloma nuo sukauptų riebalų ir maisto likučių. Atskirtuvai nesikemša, todėl juos leidžiama ir toliau naudoti efektyviam nuotekų pirminiam valymui maksimaliai.

Kaip veikia cheminės granulės

Kadangi granulės yra cheminė priemonė, nuo jos panaudojimo kiekio galima padidinti arba sumažinti valomos zonos plotą. Granulės, vos per 10-20 minučių ištirpina aplinkui esančius riebalus. Juos ištirpindamos iki vandens konsistencijos. Ištirpę riebalai gali pratekėti per sietus ir kitas užtvaras. Taip išvaduojama riebalų gaudyklė, kuri visą laiką išliks funkcionali, kol bus naudojamos granulės riebalų skaidymui.

Granulių riebalams valyti dozavimas

Priklausomai nuo sistemos bei riebalų atskirtuvo dydžio yra dozuojamos ir granulės. Jei gaudyklė siekia tik iki 5 kūbinių metrų, granulių pakanka apie 200 gramų vienam kartui. Jei kūbų turima daugiau, iki 10, tada tenka didinti kiekį, nuo 300 iki 500 vienam kartui. Žinoma, galima granules naudoti dažniau, taip bus išvengiama didesnio kiekio poreikio. Mažiau susikaupusius riebalus išvalyti yra lengviau ir patogiau. Bet, jeigu nutiko taip, kad riebalų sukaupėte gan daug, naudinga panaudoti smūginę dozę.

Per 10 min. ne tik išvaloma

Be riebalų sulaikymo, riebalų gaudyklės dar ir užsikemša, jei atskirtuvai yra nepritaikyti didelių nuotekų kiekio valymui. Pertekliniai riebalai patenka į centrinę kanalizaciją, kuriai kyla grėsmė užsikišti nuo per didelio riebalų ir maisto likučių kiekio. Chemines granules galima naudoti ir tokių kamščių šalinimui, pralaidumo atstatymui. Tai taip pat galima įgyvendinti vos per 10 minučių. Kamščiai yra ištirpinami iki vandens lygio, todėl yra siunčiami į galutinius valymo įrenginius išvalymui.

Norėtumėte išbandyti efektyvias granules riebalų gaudyklėms?

Ieškokite Buksvarus.lt