Return to site

Orapūtės įvairių pločių ir gylių tvenkiniams

Orapūtės tvenkiniams padeda ūkininkams ar žuvis veisiantiems palaikyti geriausias sąlygas savo turimoje vandens akvatorijoje - žuvys neišgaiš nei žiemą, nei karštą vasarą

· Bio,Prekės

Orapūtės tvenkiniams yra naudojamosnuo senų senovės. Akivaizdu, kad senovėje nebuvo tokių techniškai pažangių orapūčių kaip galima rasti šią dieną. Tačiau kas yra tvenkinių aeracija žino kone kiekvienas ūkininkas. Tad iš senelių lūpų anūkams perduodama tvenkinių, kuriuose pilna žuvies, priežiūra įsisavinama nuo mažens. 

Orapūtės tvenkiniams

 Tikėtina, kad ne kartą, šaltą žiemą, esate girdėje per žinias ar radiją, kad itin gausiai gaišta žuvys tvenkiniuose. Taip yra dėl vienos priežasties, nes visas tvenkinio ar ežero paviršius pasidengia storu ledo sluoksniu. Žuvims po ledu pradeda trūkti deguonies. Todėl neretai didlių tvenkinių žuvims į pagalbą skuba juose žvejojantys profesionalai ar net mėgėjai. Praktiškas būdas išgelbėti dūstančias žuvis yra iškirsti kuo daugiau ekečių tvenkinį padenguasime lede. Praktiškai kiekvienas gelbėtojas supranta, kad ekečių kirtimas yra tik momentinė pagalba. Esant itin dideliam šaltukui per kelias valandas eketės paviršius pasidengia ižu, o vėliau ir vėl storu ledo sluoksniu. Kiek gi galima kirsti eketes, kurios užšąla vos ne akimirksniu. Štai tokioms situacijoms į pagalbą žvejams, ūkininkams ar savo pramogoms išsikasusiems tvenkinį ateina įvairių kompresorių gamintojai. Tokioje situacijoje tvenkinius nuosavybės teise turintys pradeda ieškoti Buksvarus.lt internetinio puslapio. Buksvarus.lt oraputes tvenkiniams yra itin aukštos kokybės ir praktiškai negenda niekda. Todėl pasitikėdami japiniškomis orapūtėmis, tvenkinių savininkai renkasi būtent Buksvarus.lt įvairaus galingumo orapūtes.

Naudinga pasidomėti:

Orapūtės įvairių dydžių tvenkinių priežiūrai

Aukščiau buvo minima problema tik šaltuoju metų laiku Lietuvoje. Tačiau mes dar turime ir vasaras, kurios, kartais, būna itin karštos savaitėmis kas taip pat kenkia žuvims gyvenančioms tvenkiniuose. Ypač nuo didelių karščių kenčia nedideli tvenkiniai, kurių vandens gylis bei tūris nėra didelis. Visas įkaitęs vanduo ir dugne nepaliekanti vėsios vietos saulė gaišina žuvis. Ilgalaikiai karščiai pradeda kėsintis ir į didžiuosius tvenkinius. Todėl orapūtė ar kelios orapūtės gali tvenkijnius išgelbėti nuo masiško žuvies išgaišimo, kas ūkininkaujantiems žuvininkystės srityje verslininkams taptų didelių išlaidų į minusą ir kone bankroto sezoną. Buksvarus.lt japoniškos orapūtės SECOH įvairių dydžių tvenkiniams yra rekomenduojamos pagal galingumą. Tvenkinių ir juose besiveisiančios žuvies efektyviai priežiūrai bei apsaugai įvairiu metų laiku yra siūlomos jau minėtos SECOH orapūtės.

  • Nedidelių arba praktiškai tariant mažų tvenkinių priežiūrai Buksvarus.lt specialistai siūlo rinkti mažesnio pajėgumo mebranines orapūtes su japoniška technologija - SECOH JDK-S-60. Tokia parasta ir pigesnė orapūtė tinka tvenkiniui, kurio plotas apima kelis arus ir yra 1-1,5 metro gylio. Didelių tvenkinių savininkai neturėtų "įjungti" mobingo ir tyčiotis. Ne visi turi tokias glaimybes, todėl vienų yra maksimlaiai didli, kiti gi turi minimalias galimybes mėgautis nedidliais tvenkiniais. Tačiau priežiūra tiek vienų, tiek kitų tvenkinių yra kone vienoda. Užterštumas, paviršinių vandenų sukuriamas bio "disbalansas" ir dar tie šalčiai ar karščiai verčia vandens telkinių savininkus susilyginti nepriklausomai nuo vandens ploto, jo tūrio, gylio. Tad JDK S 60 orapūtes perka nebūtinai mažų tvenkinių savininkai. Didelio ploto šeimininkai moka skaičiuoti. Tad kelių hektarų tvenkinio, o gal net jau ežerėlio savininkai perka po kelias SDK S 60 orapūtes, kad galėtų jas "išmėtyti" keliose vietose arčiau seklumos. Tai leidžia praktiškai sutaupyti ir savo energiją ir išsaugoti beveik visas žuvis įvairiuose tvenkionio kampeliuose. 2-3 silpnesnės 1,5 gylyje orapūtės skirtinguose ploruose yra naudingiau nei 1 dviejų metrų gylyje, bet bandant apčiuopti visą tvenkinio plotą. Kokios orapūtės SECOH praktiškesnės Jūsų tvenkiniui sprendžiate Jūs patys. Taupymas žuvų sąskaita atsigręžia antru finansinių išlaidų lazdos "galu"; 
  • Didesnių tvenkinių savininkams, kurių "tvenkiniukai" ar net ežerėliai ar visi ežerai naudingesnės galingesnės SECOH orapūtės. Tai gali būti 1 SECOH orapūtė JDK S-80, kurią galima leisti šiek tiek giliau į tvenkinį nei 1,5 metro;
  • Itin didelių "ežerėlių" savininkai renkasi galingiausias orapūtes savo tvenkiniui - SECOH JDK-S-120. Tačiau tai dar ne riba orapūčių srityje. JDK S 120 orapūtes renkasi plataus tvenkinio ar žero, bet seklaus savininkai. Sutaupydami lėšų ir neperkant 500 litrų per minutę išpūčiančių orapūčių praktiški savininkai renkasi 2-3 orapūtes su 120 litrų per minutę SEOCOH JDK S 120. Sutikite, didesniame plote 1 neužšąlanti vieta ar karštą vasarą aeruojama efektyvios naudos neduos taip, kokią sukurs keliuose vandens plotuose suleisti difuzoriai ir mažiau galingesnių, bet ir pigesnių orapūčių.

Taigi, tvenkinių savininkams Buksvarus.lt specialistai gali rekomenduoti mažiau galingesnes, bet pigesnes išlaidomis oraputes tvenkiniams. Tik kiekvienas tvenkinio savininkas turėtų įvertinti rizikas, kurios atsiranda taupumo metu, kai perkama viena ir pati pigiausia orapūtė. Išgaišusios žuvys sukels dar didesnes biologines pasekmes.

Atraskite kokybę kartu su Buksvarus.lt