Return to site

Kai kanalizacija dvokia ar smirda

Kanalizacijoje atsiradęs nemalonus kvapas neišnyksta to tik panorėjus

Daugelis lietuvių sutiks su teiginiu, kad mūsų aplinkoje yra apstu įvairiausių kvapų. Pavasarį, kai pradeda budintis gamta ir skleistis medžių pumpurai, iš žemės pradeda lysti ir gėlės, kurios pražydusios pradeda mus džiuginti maloniais kvapais. Suprantama situacija, kad žiedadulkės ne visiems yra malonumas dėl alergijos, bet ši tema ne apie tai.

Kiekvieną dieną vis labiau pasipildant mūsų erdvei įvairiais kvapais, atsiranda ne tik malonūs pojūčiai, bet galima užuosti ir nepriimtinų bei nemalonių kvapų. Šylant orams, į "viešumą išlenda" ir nemalonių kvapų gama, ypač tai erzina, jei jie atsiranda namų erdvėje ir buityje naudojamos priemonės ne visada padeda padeda susitvarkyti. Viena iš panašios problemos atsiradimo vietų yra kanalizacija. Jei tualeto erdvė daugelyje namų yra švariausia vieta, tai kanalizacijoje "karaliauja" kitas šeimininkas - nemalonus kvapas. Inteligentiški žmonės nėra linkę apie tai kalbėti garsiai, jie pakenčia tyliai, bet, kai situacija tampa nekontroliuojama ir dvokas tampa nepakeliamai įkyrus, tada daugelis pradeda kalbėti garsiai apie tai, kad smirda kanalizacija ir jokios priemonės jiems nepadeda. Bet džiugi žinia tiek buitiniam, tiek pramoniniam vartotojui yra ta, kad Lietuvoje galima rasti Buksvarus.lt, kuris prekiauja biologinėmis priemonėmis įvairių problemų buityje bei pramonės sektoriuje sprendimui.

Naudinga paskaityti:

Pradžioje naudinga sužinoti, kokiomis aplinkybėmis atsiranda tie nemalonūs kvapai ir nepakenčiamas dvokas. Tie, kurie domėjosi ir smalsiai mokėsi biologijos pamokoje pateikiamų žinių gali prisiminti temą apie bakterijas. Žinoma, kanalizacijos temoje nebuvo, bet greičiausiai prisiminsite, kad mūsų aplinkoje gali egzistuoti tiek gerosios bakterijos, bet yra ir taip vadinamos kenksmingos. Būtent kanalizacijoje galima atrasti tiek gerųjų, tiek blogųjų bakterijų populiacijas. "Gerosios" bakterijos kanalizacijoje padeda nuotekose esančius skaidžius ir organinius teršalus juos paversti į gamtai priimtinus elementus. Tokie procesai vyko nuo to laiko, kai laukiniai "išrado" tuštinimosi gamtoje procesą :) Natūralios bakterijos paversdavo organiką trąša, o gamta nesudėtingai įsisavindavo ją kaip papildą klestėjimui. "Blogosios" bakterijos kanalizacijoje yra vadinamos tos, kurios neprižiūrimos skleidžia nemalonų kvapą. Tai yra negyvos gerosios bakterijos, nes šiuolaikiškoje buityje ar pramonėje yra naudojama daug cheminių priemonių, kurios geras bakterijas "paverčia negyvomis - blogosiomis". Tokių sudėtingų procesų metu ir atsiranda nemalonus kvapas kanalizacijoje, kurio suprantama, pagaliu ar dratu neišvysi. Tam reikalingos specialios priemonės, kurių eilinėje parduotuvėje rasti neįmanoma.

Jau minėtoje Buksvarus.lt siūlo itin didelės koncentracijos biologines bakterijas, kurias buitinis ar pramonės vartotojas naudoja kanalizacijai ir visų tipų valymo įrenginiams. Naudinga paskaityti: Mitai ir faktai apie valymo įrenginius 2. Svarbu atminti, kad prieš įsigyjant bio bakterijas kanalizacijai, visų tipų valymo įrenginiams yra svarbu gauti ir įsisavinti informaciją konsultacijos metu. Kiekviena problema buityje ar pramonės nuotekų sistemoje yra individuali, todėl tam, kad rezultatai būtų efektyvūs ir pateisinantys lūkesčius konsultuokitės, nes ir nemalonaus kvapo naikinimo procedūra, priklausomai nuo to ar problema yra įsisenėjusi ar neseniai tik užfiksuota. Naudinga žinoti, kad kanalizacijoje atsiradusi smarvė galėjo užtrukti, kol pasiekė "išėjimą" iš sistemos per alsuoklius, virtuvės kriauklę, dušo ar vonios kabiną. Be to, skirtinguose objektuose kanalizacijos ilgis yra skirtingas, todėl bakterijų dozavimas, bakterijų kiekis ir panaudojimo laikotarpis yra parenkami skirtingi. Štai kodėl naudinga konsultuotis, kad neišpiltumėte per daug, ar pasirinkę taupymo režimą nepateisintumėte savo lūkesčių - Buksvarus.